Фудбал
23. November 2016 - 10:58

„Ракомет“ во Дортмунд и нов рекорд во ЛШ

Борусија Дортмунд и Легија, во вторникот, влегоа во историјата на Лигата на шампионите, откако го одиграа мечот со најмногу постигнати голови во ова натпреварување. Борусија победи 8:4, предводена од капитенот Марко Ројс го го одигра првиот меч по повеќемесечната пазуза поради повреда.
 
Претходниот рекорд беше поставен в 2003 кога Монако ја порази Ла Коруња 8:3.
https://