Џет-Сет
23. August 2017 - 9:49

Рајан Гослинг и Харисон Форд во продолжението на „Блејд Ранер"

Денис Вилнев, еден од моментално најбараните режисери во Холивуд, го режира продолжението на научно-фантастична класика од 1982., „Блејд Ранер", што премиерата ќе ја има во октомври.

Главните улоги во „Блејд Ранер 2049" ги толкуваат Харисон Форд и Рајан Гослинг.

Триесет години по случувањата од првиот дел, новиот истребувач полицаец К. од Лос Анџелес (Гослинг) открива долго криена тајна која има потенцијал и она малку што останало од човештвото да го фрли во хаос. Така тој ќе се сретне со херојот од првиот филм, неговиот „колега“ Рик Декард (Форд).  

„Блејд Рајдер 2049“во кината пристигнува на 5 октомври.