Македонија
21. April 2018 - 18:27

Пукање пред угостителски објект во Скопје - ова се деталите

Пред угостителски објект на улица „Палмиро Тољати“, во Скопје денеска околу 1.30 часот С.М.(28) од Скопје, испукал од пиштол неколку куршуми во воздух.
 
Излезено е на местото на настанот при што се пронајдени шест чаури.
 
Лицето е приведено, се работи на целосно расчистување на случајот.