Македонија
16. October 2015 - 8:20

Променливо облачно со повремен дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб, а долж Повардарјето умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 17 до 22 степена.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за повремен слаб дожд и со умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

Во деновите од викендот ќе се задржи променливо облачно време. Во сабота во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Повеќе врнежи и пад на температурата се очекуваат од вторник.