Македонија
14. November 2023 - 15:20

Пробиштип: 47-годишник ја силувал сопругата

МВР информира дека е приведен 47-годишен маж од Пробиштип, кој си ја силувал сопругата.

„На 13.11.2023 во Пробиштип, полициски службеници од ОВР Пробиштип лишиле од слобода 47-годишен маж од Пробиштип, постапувајќи по пријава дека извршил обљуба врз неговата 38-годишна сопруга. За настанот бил известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“ – информираат од МВР.