Македонија
17. April 2021 - 14:34

Приведен крадец во Скопје, украденото ќе биде вратено на сопственикот

На 17.04.2021 год.околу 11 часот на бул Партизански одреди во Скопје е приведен Ф.Д. (31) од Скопје, кратко време откако претходно било пријавено дека на бул. Партизански одреди во Скопје украл паричник од Д.Т. Парите се пронајдени и ќе и бидат вратени на оштетената, а против Д.Т. ќе биде поднесена соодветна пријава .