Македонија
5. March 2022 - 15:38

Приведен 27 годишник баран со потерница за пет години затворска казна

Денеска (05.03.2022) во 12.50 часот во с.Волково, скопско на пат за с. Орман од полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје е лишен од слобода И.П.(27) од Скопје, кој се барал по централна потерница од КПУ Затвор Скопје, а осуден е на казна затвор од пет години во врска со кривично дело „Разбојништво“ казниво по член 237 од Кривичен законик.

Лицето ќе биде предадено на кзанено поправната установа.