Свет
14. јуни 2017 - 9:46

Пожар голта зграда полна со станари во Лондон - може да се сруши секој момент

Најмалку 30 лица се повредени во пожарот, што избувна во 27-катната станбена зграда во западен Лондон, а над 200 пожарникари и натаму го гаснат пожарот во 27 катната зграда Гренвел тауер, во која се уште има заробени луѓе, јавуваат медиумите. Погледнете како гори зградата: