Свет
14. March 2018 - 10:32

Полициско куче открило речиси 40 килограми дрога во автомобил во САД

 Властите на Аризона, сојузна држава во југозападниот дел на САД, соопштија дека полициско куче во автомобил открило речиси 23 килограми кокаин и 12 килограми марихуана.

Со автомобилот, од марката БМВ, управувал 20-годишен маж од Тексас.

Кучето, по име Вејдер, било донесено откако возачот Едуардо Педро Мартинес одбил да излезе од возилото.

Мартинес бил уапсен, а судот му додредил кауција од 750.000 долари.

Ново на Сител