Македонија
23. јуни 2024 - 19:24

Почина 8-месечно бебе на пат од Прилеп кон Скопје, тежело само три килограми

Осуммесечно бебе починало за време на транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилеп до Клиниките во Скопје.

Бебето тежело само 3 килограми, а во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба го донела мајката.

Наредена е обдукција на телото на бебето.