Тенис
29. December 2017 - 10:16

По шестмесечна пауза Ѓоковиќ му се враќа на тенисот

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе се врати на теренот денес по речиси шест месеци пауза поради повреда, а ривалот на eгзибицискиот  турнир во Абу Даби ќе биде Шпанецот Роберто Баутиста-Агут.
Во четврт-финалето, Агут го победи рускиот тенисер Ендру Рублев 7: 5, 6: 2 и стигна до полуфинале со популарниот Ноле. Мечот се игра со почеток во 16.00ч. Во втората полуфинале ќе играат Австриецот Доминик Тим и Кевин Андерсон од Јужна Африка.