Фудбал
18. August 2015 - 8:20

Плеј оф ЛШ: Астана и АПОЕЛ на отворањето на оваа рунда

Со натпреварот меѓу Астана и АПОЕЛ ќе стартуваат плеј оф (бараж) дуелите од Лигата на шампионите. Победниците од овие двомечи ќе изборат место во групната фаза од Лигата на шампионите.

Двојки за вторник:
Астана - АПОЕЛ (почеток 18 часот),
Манчестер Ј. - Бриж (20:45)
Спортинг - ЦСКА Москва (20:45)
Лацио - Баер Л. (20:45)
БАТЕ - Партизан (20.45)
Утре (среда) во терминот од 20:45 часот играат: 
Селтик - Малме
Скендербег - Динамо Загреб
Базел - Макаби Тел Авив
Рапид Виена - Шахтјор
Валенсија - Монако.