Loading Video...
Спорт плус
30. јуни 2019 - 16:22

Павлов далеку од медал на Европски игри во Минск

На Европските игри што се одржаа во Минск, Белорусија, најголемата македонска надеж каратистот Емил Павлов остана без медал 
 
Иако сите очекувавме дека најдобриот македонски спортист за минатата година, каратистот Емил Павлов ќе се втурне во борба за медал, сепак тоа не се случи. 
 
Павлов кој настапуваше во категоријата до 60 килограми, но не успеа да ја мине групата од квалификациите. 
 
Во првите две борби Павлов ремизираше со Италијанецот, КРЕСЧЕНЦО (0:0) и  ФЕРЗАЛИЕВ од Азербејџан (3:3), додека во третото убедливо со 5:0 да го победи Белорусинот, БУЛАТАВ, но сепак тоа не беше доволно Павлов да се пласира во следната фаза.