Здравје
14. August 2015 - 21:46

Оваа диета е лесна и едноставна и го намалува салото - Првите резултати за два дена!

Овие месец дена можат да ви го променат животот и телото на подобро, не само што ќе изгубите на сало, туку и ќе се осетите подобро, а тоа ќе го видите веднаш по два ден!
 
Ќе почне да ви расте здрава коса, нокти, кожата ќе ви се прочисти...
 
Поентата е да избегнувате јаглени хидрати, но ќе ви биде лесно верувајте!
само од понеделник до сабота ослободете се од јаглените хидрати, а во недела јадете ги за доручек и ручек.
 
Потоа од понеделник повторно од почеток.
 
МОЖЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ
- Секаков вид на месо (освен мрсно свинско, но може чисто свинско)
- Млечни производи, со што помалку јаглени хидрати и не претерувајте со овие намирници, фета, Елла сир, јогурт пола литар максимум и кашкавал...
-Зеленчук (се што е зелено: зелка, зелена салата, краставица, карфиол, брокули, лук, малку домат, тиквици, целер, спанаќ, рукола... буквално се зелено и помалку од другите бои)
- Јајца на сите начини, ако ги пржите, тогаш со малку масло, супена лажица!
- Јаткасти плодови (бадем, ораси, кикирики... но од овие намирници само по една рака дневно)
- водата е многу важна во текот на целиот ден, околу 2,5 литри минимално...
 
НЕ СМЕЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ:
 
- Било какви пецива, односно брашно никако...
- Овошје никако, но само до недела
- Компир, соја, грав, боранија, повторно повторуваме никако тестенини, грашак, ориз, грицки, слатки.
- Сокови, шеќер исто
 
ПРВАТА ЛИСТА користете ја првите 6 дена, 7 ден внесете за доручек и ручек тестенини, компир, ориз, се освен благо, ако морате благо земете мед или некој интегрален кекс... Потоа се враќате на првиот ден и повторно без јаглени хидрати.
 
За месец дена ќе изгубите минимум 10 килограми, сигурно и повеќе. Оваа диета ги напаѓа мастите на најдобар начин, а притоа ги чува мускулите.