Живот
17. May 2019 - 15:19

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

Пејачката Тијана Дапчевиќ денеска е најгорда сестра во целиот регион, пренесуваат српските медиуми откако нејзината сестра Тамара Тодевска вчера ја однесе Македонија во финалето на овогодинешната Евровизија.

-Јас сум најгордата сестра денеска во Европа, навистина не сум пристрасна, таа беше најдобра, вели Тијана за српски „Блиц“ и додава дека по настапот на Тамара ми се јави Марија Шерифовиќ и едногласно се сложивме дека Тамара вокално беше најдобра од сите на Евровизија, така да не сум субјективна.

Таа открива и дека нејзината помлада сестра ретко кога има трема, но и дека не ја послушала за една работа околу настапот на Евровизија.

-Тамара никогаш нема трема, за разлика од мене. Ме праша за совет и консултиравме, но не ме послуша на крајот, просто отиде по патот кој она го има замислено, додава Дапчевиќ.