Македонија
3. April 2016 - 12:00

Oгромна трагедија ја потресе Македонија - Загина маж

Во 11 часот и 30 минути вчера во селото Дебреште во прилепско се случила огромна трагедија. При иведување градежни работи на куќата сопственост на С.Д. 68-годишниот В.Н. од Македонски Брод паднал од кровот на куќата. Од падот несреќниот маж се здобил со тешки телесни повреди. Истиот бил пренесен во Медицинскиот Центар Прилеп, каде  во 15 часот и 20 минути за жал им подлегнал на повредите.
 
Увид на местото на настанот извршила екипа од полицијата.