Македонија
19. December 2017 - 13:28

Ограбен магацин во Охрид, штетата речиси 2 милиона денари

Сектор за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против К.М.(31) од Полска и С.Ш.(20) од Охрид за сторени кривични дела „тешка кражба“ и „тешка кражба во обид“. Пријавените во текот на ноември годинава, во магацин во Охрид, со употреба на физичка сила, влегле и одзеле конструкции од чадори, со што предизвикале материјална штета од 1.980.000 денари.