Македонија
2. November 2019 - 8:25

Облачно со повремен дожд

Времето во Република Северна Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната 10 до 17 степени.

Во Скопје претежно облачно време со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

Викендов ќе преовладува претежно облачно време и ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер. Во понеделник под влијание на нов влажен бран се очекуваат врнежи на повеќе места кои во западните делови ќе бидат пообилни. Од вторник  ќе има пораст на дневната температура.