Македонија
26. јуни 2017 - 14:11

Нов земјотрес ја стресе Македонија предмалку

Земјотрес од Албанија со јачина од 3,7 степени по Рихтер почувствуван и во Македонија.

Потресот со јачина од 3,7 степени бил на длабочина од 10 километри.

Потресот бил почувствуван во Ресен.