Кошарка
23. January 2018 - 9:49

НБА: Победа по две продолженија

Историска партија на центарот на Њу Орлеанс кој со 44 поени , 21 скок и 10 асистенции помогна неговиот тим по две продолженија да слави во пресметката со Чикаго Булс ноќеска во НБА лигата.

Средбата заврши со резултат 132-128 а Казинс потсети на славниот Ричард Чемберлен кој во далечната 1968г исто така забележа трипл-дабл со повеќе од 40 постигнати поени.
https://