Кошарка
30. January 2017 - 10:25

НБА: Њујорк падна во Атланта по три продолженија

Кошаркарите на Атланта и Њујорк ја прикажаа сета убавина и драматика на насилната кошаркарска, НБА лига. Вистински спектакл на навивачите кој  беше решен по три продолженија, а заврши со победа на Атланта 142:129. Пол Милсап ја предводеше Атланта со 37 поени и 19 скокови, 24 поени постигна Кент Бизмор, а Денис Шредер забележа 23 поени и 16 асистенции. Кај Њујорк се истакна кармело Ентони со 45 поени.

https://