Фудбал
11. March 2018 - 10:32

Нападнати домашните играчи во Лил

Навивачите се повеќе се охрабруваат да делат правда. Тоа се случи на последниот меч во  Лил кога влегоа на теренот по 1:1 ремито со Монпелје на стадионот „Пјер Моро“,и ги нападнаа домашните играчи а  напаѓачот Николас Пепе доби клоца во ногата, додека стјуардите се обидуваа да ја стават ситуацијата под контрола.Повеќе од 200 лица влегоа на теренот и ги навредуваа фудбалерите а се обидоа да влезат и во соблекувалните.

Причина се слабите игри на Лил кој наместо ветените позиции за Лигата на шампионите е  на претпоследното 19. место и се бори за опстсанок во Лига 1 на само девет натпревари пред крајот на сезоната.

https://