Свет
26. November 2022 - 14:30

Најмалку 13 исчезнати во лизгање на земјиште во Италија

Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми.

Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е затрупана, а неколку автомобили завршиле во морето, соопшти противпожарната служба.

Потрагата по исчезнатите е во тек.