Живот
5. November 2016 - 18:02

Нај корисен совет за шоферите оваа зима: Како ледот да исчезне за една минута без да го допрете?

Досадното стругање на лед од шофершајбните  и смрзнување може да стане минато со помош на оваа брза и едноставна метода. Овој трик ќе го олесни животот на секој возач, бидејќи со помош на ледот од шофершајбната ќе исчезне буквално за една минута.

Се што ви е потребно е пластично шише со раствор во кој ќе ставите 2/3 алкохол, 1/3 вода, и една лажичка течност за садови.

Погледнете го видеото и споделете го со вашите пријатели.