Фудбал
1. February 2021 - 11:09

Мурињо по поразот од Брајтон: Заслуживме повеќе од тоа што го добивме

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо рече дека неговиот тим не заслужи да загуби од Брајтон, вчеравечер во натпреварот од 21. коло на шампионатот во Англија.

Домаќините победија со 1:0 нанесувајќи му го на Спарс петтиот пораз сезонава.

– Видов две различни полувремиња. Направивме две грешки по ред – еднаш ја погодија стативата, а вториот пат постигнаа гол. Во второто полувреме, за 25-30 минути видов тим со душа, тим кој беше подготвен да даде сè. Заслуживме повеќе од она што го добивме. Второто полувреме се одвиваше поинаку, бевме расположени, момците многу се обидуваа. Имаше малку замор, но јас заминувам со позитивно чувство, изјави Мурињо за „Скај Спорт“.

По овој натпревар, Тотенхем со 33 бода е на шестото место во поредокот во Премиер лигата, додека Брајтон со 21 поен – на 17-то место.