Фудбал
23. December 2015 - 12:54

Mурињо: Не сум преговарал со Јунајтед

Македонскиот олимписки комитет (МОК), за што подобри подготовки на машката ракометна репрезентација обезбеди 60,000 долари. Ракометарите, во вторникот, ги започнаа подоготвките за учество на ЕП во Полска.
 
„МОК верува дека нашите најдобри ракометари во 2016 година ќе го дадат своето најдобро и ќе го реализират сопствениот, а и сонот на сите граѓани на Македонија“, стои во соопштението од МОК. 
 
Во исто време, МОК ја прифати поканата од Организациониот комитет, како и од Полскиот олимписки комитет, да биде нивен гостин за време на Европското првенство.
 
Македонските ракометари на ЕП во првата фаза ќе се играат во А групата, во Краков, против националните тимови на Франција, Полска и Србија.