Македонија
21. December 2018 - 15:54

Му го пресекол патот, па испукал куршум: Избегната трагедија на излезот од Скопје

На 20.12.2018 година во 17:10 часот А.Б.(48) од село Желино, тетовско пријавил истиот ден околу 16:30 часот додека се движел со товарно моторно возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски ознаки на излезот од Скопје кон Тетово му бил пресечен патот од страна на друго возило.

Потоа од страна на непознато лице откако вербално го нападнал бил испукан еден куршум.

Повредени лица нема.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.