Живот
7. November 2016 - 22:20

Менувала мажи како чорапи: Секс-скандал го тресе кралското семејство

Од фатална жена до угледна кралска сопруга, така накратко изгледа животниот пат на војвотката од Корнвел, Камила Паркер, сопругата на принцот Чарлс.
 
Според пишувањата на Имоген Тејлор во неговата книга, Камила ги менувала мажите како чорапи па поради тоа добила отказ.
 
Во шеесетите години на минатиот век таа работела на едно отмено место за дизајнери на ентериери и сакала добро да се забавува. Според „Дејли мејл“, за неа биле важни вечерите, забавите, мажите, парите…Таа била свесна дека не е убавица, но тоа го сокривала со својот карактер и сексапил.
 
– Никогаш не била срамежлива и секогаш била без влакна на јазикот, била забавна и многу популалрна кај мажите – пишува „Дејли мејл“.