Живот
8. July 2018 - 8:40

Медиумите во соседството ја пренесоа веста за смртта на Влатко Илиевски

Откако потресната вест за смртта на македонскиот рокенрол пејач Влатко Илиевски ја потресе целата нација, со брзина на светлината веста ја пренесоа и соседите.
 
Едни од најпопуларните српски електронски медиуми веднаш ја пренесоа потресната вест од соседството, а во центарот на вниманието се најде и неговото претставување на Македонија на Евровизија.
 
Илиевски кој беше еден од најпознатите рокери на нашите простори беше пронајден мртов вчеравечер во својот автомобил, а веста за неговата смрт ја пренесоа и неколку европски медиуми посветени на Евровизија на која тој во 2011 година пееше во името на Македонија