Фудбал
8. May 2017 - 12:31

Марадона ќе тренира второлигаш од Емиратите

Еден од најдобрите светски фудбалери Диего Марадона ќе го тринира второлигашот од Обединетите Арапски Емирати Ел-Фуџајре.  Веста ја потврди и 56-годишниот Аргентинец кој на твитер објави и фотографија по која напиша „Ова се моите нови бои“. 

Марадона претходно беше селектор на Аргентина.