Македонија
23. August 2021 - 17:25

Малолетник се здобил со тешки повреди од струен удар при кражба на жица од трафостаница

 Од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ вчера во 12:15 часот во СВР Скопје, било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди од струен удар бил донесен малолетник од Скопје.

Како што соопшти МВР, според пријавеното, на улица „Скупи“ тој се обидел да земе жици од трафостаница.

Се работи на расчистување на случајот.