Ракомет
12. January 2018 - 16:44

Македонскиот „цепелин“ број 1 како вовед во ЕУРО 2018

 
 
Европската ракометна федерација односно нејзиниот медиумски канал, направи интересен избор, на најатпактивни ТОП3 потези од прехотното Европско првенство, какко вовед во новиот шампионат во Хрватска. 
 
Во изборот на ЕХФ-ТВ, најатрактивниот „цепелин“ е оној на македонската репрезентација, односно акцијата меѓу капитенот Кирил Лазаров и Дејан Манасков во дуелот против светскиот шампион Франција. 
 
Голот на Лазаров е на првото место, а по него следуваат головите на Андреас Егерт од Данска, и француската ѕвезда Никола Карабатиќ. 
 
Најдобрите три „цепелини“ може да ги видите овде.