Фудбал
5. September 2019 - 23:00

Македонија се враќа со бод од Израел

Вечерва Израел и Македонија одиграа нерешено 1-1 во Бер Шева на стадионот „Јаков Тарнер Тото“.

Ова е голем бод за Македонија на првото од двете гостувања.

Голот за Израел го постигна Захави по десет минути игра во 55. минута.

Израмнувањето го направи Аријан Адеми со голот во 64 минута по асистенција на Алиоски.

 Во 93. минута „црвено-жолтите имаа шанса за победа доколку Елмас ја реализираше одличната можност која му се укажа.