Живот
27. May 2018 - 14:05

Мајка под дејство на дрога ги качила децата на работ од покривот: Со часови стоеле голи на дождот

Две деца во последен момент се спасени од олукот на куќата, каде ги довела нивната мајка, наводно поради халуцинирачка дрога.

Во саботата попладне во Флорида морало да интервенира полицијата, откако некој од соседите пријавил дека 23- годишна мајка ги качила двете мали деца на ивица од олукот поставен на висина од 6 метри.

На снимката која ја објави полицијата мајката под дејство на дрога клечи на дождот и ги држи децата.

Одбивала помош, и во цалата во паника викала готова сум, готова сум.

Нејзиниот едногодишен син на себе имал само пелена а тригодишното девојче било само по хеланки.

Двајца полицајци успеале да влезат во куќата преку прозорецот и успеале да ги спасат децата, а жената е одведена во психијатриска болница.

Во тек е истрага пишува Дејли Меил, а ова е вознемирувачкото видео објавено од полицијата за време на спасувачката мисија: