Loading Video...
Ракомет
27. јуни 2019 - 19:47

ЛШ: Вардар во група со Веспрем, Кил, Монпеље...

 

Во Виена беа извлечени групите за следното издание од Лигата на шампионите.  Европскиот првак Вардар е во Б- групата заедно со екипите на  Веспрем, Киелце, Монпелје, Мотор Запорожје, Мешков Брест, Кил и Порто

Еве како изгледа Група А: 
ПСЖ
Барселона
Флензбург
ППД Загреб
ПИК Сегед
Алборг
Елверум
Целје Пивоварна Лашко

Најдобриот тим од групата ќе патува директно во четвртфиналето, додека екипите од второто до шестото место ги чека осминафинална битка со останатите екипи од групите. 

Новата сезона од Лигата на шампионите ќе стартува на 11 септември.

Вториот наш претставник Еурофарм Работник кој ќе игра во втората квалитетна група е со следните екипи.

Ц група:
Еурофарм Работник
Савехоф
Татран Прешов
Кокс
Бидасоа Ирун
Спортинг Лисабон