Фудбал
15. September 2016 - 8:00

ЛШ: Хет-трик на Агуеро

Уште еден извонреден натпревар одигра Манчестер Сити кој лесно со 4:0 ја победи Борусија Менхенгладбах во меч кој требаше да се игра синоќа. Очигледно дека менталитетот на  „Граѓаните“  под водството на Гвардиола драстично е променет а блескаше Аргентинецот Серхио Агуеро постигнувајќи  хет-трик и му се приклучи на Лионел Меси на врвот на листата на стрелци по првото коло. 
 
 
РЕЗУЛТАТИ
Бриж – Лестер 0:3
Јувентус – Севилја 0:0
Легија – Борусија Д. 0:6
Баер Л. – ЦСКА М. 2:2
Лион – Динамо З. 3:0
Манчестер С. – Борусија М. 3:0
Порто – Копенхаген 1:1
Реал М. – Спортинг Л. 2:1
Тотенхем – Монако 1:2