Македонија
9. March 2019 - 9:49

Лимена барака изгоре во пожар во Аеродром

Лимена барака изгоре во пожар во скопската населба Аеродром. Огнената стихија започнала по полноќ, а огнот бил локализиран два часа подоцна. Во пожарот била зафатена барака на булеварот Јане Сандански бр 65,а во гаснењето на огнот учествуваче три возила со седум пожарникари, информираат од Противпожарната бригада на Град Скопје.

Според првичните информации зафатени е површина од 50 метри квадратни, а штетата се проценува на 800 000 денари.