Фудбал
19. September 2020 - 14:07

ЛЕ: Шкендија го дoзна потенцијалниот противник во баражот

Фудбалерите на Шкендија остануваат единствениот наш претставник во ЛИга Европа и денеска го дознаа противникот за баражот во ова натреварување. Доколку тетовци  идниот четврток прирредат изненадување  против Тотенхем  во плејофот во Лигата на Европа тогаш за пласман во групите ќе се борат  против подобриот од дуелот Ростов – Макаби Хаифа.
 
Шкендија следниот четврток ќе го пречека моќниот тим на Жозе Мурињо во Скопје и повторно ќе играат на арената „Тодор Проески“ доколку се пласира во следната фаза.
 
Парови во плејоф-фазата:
 
Јанг бојс – Тирана
 
Динамо Загреб – Флоријана/Флора Талин
 
Ѓургарден/ Клуж – Купс/Судува
 
Арарат/Целје – Црвена ѕвезда
 
Динамо Брест – Лудогорец
 
Сараево/Будуќност Подгорица – Рига/Селтик