Македонија
26. July 2022 - 10:47

„Ламборгини“ со швајцарски и „цитроен“ со кумановски таблички се судрија кај Мавровка | ФОТО

„Ламборгини“ со швајцарски и „цитроен“ со кумановски регистарски таблички се судрија кај Мавровка половина час после полноќ.

-На крстосница од булеварите „Гоце Делчев“ и „Крсте Петков Мисирсков“ дошло до судир меѓу „Цитроен“ со кумановски регистерски ознаки и „Ламборџини“ со швајцарски регистерски ознаки, велат од МВР за Курир.

За среќа, причинета била само материјална штета и нема повредени лица.