Фудбал
14. March 2018 - 12:08

КУП: Полуфинални дуели во Тетово и Битола

Попладнево во 14ч се играат првите полуфинални дуели од националниот куп на Македонија.
Во Тетово за влез во финалето ќе се борат Шкендија и Ренова додека во Битола бранителот на купот Пелистер го пречекува тимот на А.Пандев.

Ново на Сител