Џет-Сет
30. July 2015 - 14:47

Карлеуша со Штрумфета изглед, ќерките исти како неа

Популарната пејачка важи за модна икона на балкансите простори, а нејзините ќеркички успеаја со помош на бабата да го ископираат новиот имиџ на својата мајка.

Јелена е една од првите ѕвезди која го прифати големиот светски тренд и ја офарба својата коса во изразито сино боја.

Овој популарен Штрумфета изглед изгледа им се допадна и на нејзините миленички, но и најзината мајка.

Дивна Карлеуша на својот профил објави фотографија на која Ника, Атина па и самата Дицна имаа иста боја на косата како и Јелена.

-Ќе се израдува мама, напиша Дивна под фотографијата.

Секако, се работи за фотошоп зошто девојињата се премногу малечки за да се експериментира со нивната коса, а фановите на Јелена веќе искоментираа дека нејзе прекрасно и стои.