Фудбал
26. January 2021 - 16:08

Јаневски нов тренер на кипарски Олимпијакос

Поранешниот македонски селектор, Чедомир Јаневски, повторно ќе работи на Кипар, тој договорил соработка со Олимпијакос од Никозија. Јаневски во минатото, во оваа земја, бил тренер на Енозис и Етникос.
 
Според кипарските медуми, Јаневски, официјално ќе го преземе Олимпијакос на 5.февруари.
 
Олимпијакос, во лигата во која се натпреваруваат 14 екипи, по 21 рунда се наоѓа на деветтото место со 24 поени. Новиот тим на Јаневски доживеа порази на последните пет натпревари.