Македонија
24. May 2022 - 16:42

Изваден 55 годишен маж од водите на реката Вардар

На 23.05.2022 во 15,18 часот во СВР Скопје било пријавено дека на потегот помеѓу МРТ и Железничкиот мост од водите на реката Вардар во Скопје бил изваден К.В. (55) од Скопје кој бил во контактибилна состојба и истиот е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Се работи на расчистување на случајот.