Македонија
8. December 2018 - 15:38

Измамен брачен пар од Велес

Непознат човек измами брачен пар од Велес, им нудел дрва евтина цена. Според информациите на полицијата, вчера  во 12,30 часот во Секторот за внатрешни работи Велес А.М.(55) од Велес пријавила дека истиот ден во нејзиниот дом дошло непознато лице и на неа и нејзиниот сопруг им понудил дрва по цена од 2000 денари по кубен метар. Откако се договориле за купопродажба, лицето заедно со сопругот на пријавителката заминале за да ги видел дрвата. По кратко време лицето се вратило и и рекло дека се договориле со нејзиниот сопруг и дека требало да му даде 4000 денари. Откако му ги дала парите лицето си заминало, а по кратко време пријавителката и нејзиниот сопруг сфатиле дека биле измамени. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.