Фудбал
30. March 2016 - 19:35

Италија убедливо поразена од Германија

Една од селекциите која е ривал на Македонија во претстојните квалификации – Италија загуби синоќа на гостувањето кај светскиот првак Германија со 4-1.

Германците за 75 минути постигнаа четири голови, а потоа Италија преку Ел Шарави успеа само да го ублажи поразот.