Живот
10. September 2016 - 12:58

Исповед на Ненад кој се проституира со познати личности го шокиарше регионот

Во случај да не знаевте, главниот град на Србија е еден вид Мека и Медина на Балканот за припадниците на геј заедницата кои до пари доаѓаат така што се проституираат.
 
Тоа се главно студенти и богати мамини и татини синови, а нивните клиенти се, како што пренесува Newsweek, домашни и странски политичари, спортисти, бизнисмени, пејачи...
 
Еден од гејовите кои во Белград се занимаваат со ескорт е и Ненад, кој своето слободно време го поминува на сајтот Планет Ромео, на кој добива понуди и рецензии од задоволните клиенти.
 
- Со клиентите никогаш не се бакнувам, никогаш не одам во кревет веднаш, никогаш не земам пари однапред и никогаш не примам пари на рака... Кога ќе почувствувате лесни пари, нема назад. За еден состанок добивав и по 100 евра, што беше мојата неделна плата. Се случуваше да работам и со многу наши јавни личности. Во почетокот ми беше задоволствоо да бидамм во друштво со некој кој има име и презиме. Сега веќе не! - објаснува Ненад, кој е и кросдресер, односно глуми и жена кога под уметничкото име Јелена ќе се најде на услуга на мажите. Според неговото признание, меѓу нив имало и многу познати политичари.
 
Ненад по состанок моментално може да заработи, како што вели, до 250-300 евра.
 
- Намерно најдов мал стан, 20 квадрати, во зафрлен дел од градот. Почнувам да се подготвувам дури кога ќе дојдат пред зградата. Тогаш влагам во тоалетот, ги земам штиклите, периката, фустанот, градникот кој од внатрешната страна е наполнет со памук, ги истакнувам градите и моите клиенти мислат дека сум трансвестит кој е на хормонска терапија и сака да оди на операција. На усните само ставам лабело во боја или неутрален руж. Ќе ги повикам да влезет додека јас се шминкам. Тогаш излагам и - вау! Носам црно кратко фустанче со три четврти ракави кое може да се подигне и спушти, а јас го кревам до задникот! - објаснува тој како изгледа кога ќе се најде во улогата на Јелена.
 
 
Клиентите од него бараат се и сешто - да ги удира, да ги послужи со фекалии, да им стави тупаница во анусот, да се расплаче, да има секс на јавни и необични места, а некогаш и само да ги ислуша нивните проблеми.
 
Како најболно искуство, тој го извојува тоа кога се нашол во улога на нечив син.
 
- Морав да бидам избањат со купка „Бекутан“, да носам пижами и да бидам во постелнината на неговиот син. Не смеев да се свртам, да прозборам, ниту да ги отворам очите. Како да спијам. Лежев на страна за да може да има однос соо мене. Легна во креветот и зборуваше највулгарни зборови наменети всушност за неговиот син. Тоа ми беше ептен болно, раскажа Ненад, кој во еден ден спиел со дури 11 мажи.
 
Спак, вели дека има момче, иден сопруг, кој го чека во Виена. Меѓутоа, додека не заработи доволно пари, останува во Белград.