Џет-Сет
21. May 2018 - 19:30

Исплива фотографија од Меган Маркл и српскиот кошаркар

Еуфоријата околу британската кралска свадба ја почувствувале дури и Сакраменти Кинг кои објавиле фотографија од Меган Маркл.

На неа мала навивачка позира со легендарниот српски кошаркар и актуелен менаер на Сакраменто Кингс, Владе Дивац. Тогаш Меган имала 2 години, а Дивац во тоа време играл за Лос Анелес Лејкерс.

24 години подоцна оваа фотографија а Дивац станала вредна за спомен.