Македонија
23. February 2018 - 14:08

Исчезна две лица - полицијата трага по нив

Секој ден  се почесто и почесто во МВР се пријавуваат лица за исчезнати, од вчера им се губи траг на две лица едното од Скопје а другото од Охрид. Како што информираат од полицијата, вчера во 23 часот Б.А.(57) во полициската станица Гази Баба пријави дека на 19 февруари 2018 година од домот во непознат правец се оддалечила Д.А.(27). Полицијата трага и  по  шеесет и тригодишниот Р.М.од село Скудриње, општина Маврово-Ростуше, пријавил дека истиот ден околу околу 17.30 часот во месноста „Малиќево чешмиче“ неговата сопруга Џ.М. (64) била нападната и искасана од кучиња скитници. Т

аа била пренесена во болницата во Дебар, по што била префрлена во болницата во Охрид