Балкан
26. July 2016 - 9:34

Хорор во Смедерево: Жена (60) го искасапила својот сопруг (59)

Полицијата ја уапсила Миланка И. (60) од местото Скобаљ кај Смедерево, бидејќи го прободела сопругот Милан И. (59).
 
Според првичните информации,инцидентот се случил во семејниот дома, кога Миланка по жестока семејна расправија извадила нож и го избодела мажот во стомакот, нанесувајќи му тешки телесни повреди.
 
Милан е пренесен во болница во Смедерево, каде му е укажана медицинска помош.