Џет-Сет
15. January 2017 - 20:44

Грижлива мајка: Она што го купи Сека за својот син ги воодушеви сите

Сека Алексиќ пред три месеци стана мајка и целосно му се посвети на синот Јаков. Таа ужива во секој момент поминат со своето чедо, и го опсипува со внимание и подароци.

Сека неодамна на Јаков му го купи првиот новогодишен подарок - златна алка со неговите иницијали, а сега синот го изненади со еден сладок подарок.

Имено Сека купи нова количка која многу им се допадна  на нејзините фанови на Инстаграм. Алексиќ го изведе Јаков на јануарското сонце, а додатокот кој оваа количка го има, му обезбедува топлина.

"Сонце за сонцето" напиша Сека во описот на фотографијата што ја сподели со фановите. Многу мајки се воодушевија од додатокот што на бебето ќе му обезбеди топла прошетка во зима.